Emekli Maaşı Hesaplama

SGK Emekli Maaşı Hesaplama

SSK ve BAĞ-KUR çalışanları ne zaman emekli olacaklarını ve emekli olunca ne kadar maaş alacaklarını hesaplamakta zorluk çeker. Bunun nedeni karmaşık olan emekli maaşı hesaplama formülleridir. 2000 yılından önce işe başlayanlar ile 2000-2008 arasında işe başlayanların ve 2008 sonrasında işe başlayanların emekli maaşları farklı formüller ile hesaplanır. Emekli maaşınızı hesaplayabilmeniz için bu formüllerin hepsini ve daha pek çok detayı bilmeniz gerekir. emeklimaasihesaplama.com olarak sizlere, bu  formüller ile uğraşmak zorunda kalmadan emekli maaşınızı öğrenebilme imkânı sunuyoruz.

Her biri SGK alanında deneyimli olan uzmanlarımız ile yapılan hesaplamalar sonucunda emekli maaşınızı kuruşu kuruşuna hesaplayabiliyoruz. Bunun için yapmanız gereken sitemizde yer alan “Hesaplama Talep Formunu” eksiksiz olarak doldurmanız. Birkaç dakika içinde dolduracağınız bu form sayesinde emekli maaşınız hesaplanır ve 24 saat içinde tarafınıza bildirilir. Emekli olduğunuzda ne kadar maaş alabileceğinizi net olarak öğrenebilirsiniz.

Emekli maaşı hesaplama hizmetlerimiz;

 • 4A emekli maaşı hesaplama talebi;

Emekli maaşı hesaplama hizmetlerimizden en çok tercih edileni 4A emekli maaşı hesaplama hizmetimizdir. Bu hizmetimizden faydalanabilmek için aşağıdaki kısa adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak, formumuzda yer alan kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Yanında * işareti olan bilgileri doldurmanız zorunludur. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz gibi bilgilerinizi mutlaka doldurmalısınız.
 2. İşe başlama tarihiniz, emekli maaşınızın hesaplanabilmesi için önemli bir kriterdir. İşe başlama tarihinizi tam olarak bilmiyorsanız, e-devlet üzerinden alacağınız hizmet dökümü belgenizden öğrenebilirsiniz. İşe başlama tarihiniz de formda yer alan ilgili bölüme, gün ay ve yıl şeklinde yazmanız gerekir.
 3. Tahsis talep tarihi, emekli olmak istediğiniz tarihtir. Emeklilik için dilekçe vereceğiniz tarihi, bu bölüme gün ay ve yıl şeklinde yazmanız gerekir.
 4. 4A’lı olarak hangi sektörde çalıştığınız da emekli maaşınızın hesaplanmasına etkilidir. Özel ya da kamu sektöründe çalışıyorsanız, ilgili bölümden çalıştığınız sektörü işaretlemelisiniz.
 5. Bakmakla yükümlü olunan kişi sayısı, emekli maaşınızın hesaplanmasında kullanılan aylık bağlama oranını etkiler. Bu da daha yüksek emekli maaşı almanızı sağlar. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişi varsa, formda yer alan bölüme mutlaka “evet” işaretlemeniz gerekir.
 6. Emeklilik için sağlanana bir avantaj olan doğum, yurt dışı ya da askerlik borçlanmalarından birini yaptıysanız, bunu da mutlaka talep formunda belirtmeniz gerekir.
 7. Henüz borçlanma yapmamış olan kişiler, yapacakları borçlanma ile ilgili bilgileri de talep formunda paylaşmalıdır. Bu sayede emekli maaşınız hesaplanırken, yapacağınız borçlanma tutarı da dahil edilir. Borçlanma yapacağınız döneme aralığını gün ay ve yıl şeklinde ve ödeme tarihinizi, yine gün ay ve yıl şeklinde belirtmeniz gerekir.
 8. Bilgisayarınızda daha önce kaydetmiş olduğunuz “Tüm SGK Uzun Vade Hizmet Dökümü” belgenizi de ilgili bölüme eklemeniz gerekir. Emekli maaşınız, bu belgeye göre hesaplanacaktır. Bu nedenle hizmet dökümü belgenizin tarafımıza iletilmesi gerekir.
 9. Son olarak formda yer alan açıklama bölümüne, belirtmek istediğiniz farklı detaylar varsa yazabilir ve formun alt kısmında bulunan “Gönder” butonuna tıklayarak, emekli maaşınızın hesaplanmasını isteyebilirsiniz.

 

 • Engelli emekli maaşı hesaplama talebi;

Emekli maaşı hesaplama yapılırken en çok zorlanılan alanlardan biri de engelli emekli maaşının hesaplanmasıdır. Engelliler için devlet, daha az çalışarak daha erken emekli olma fırsatı sağlamıştır. Ancak engellilerin emekliliğinde çalışmaları, normal şartlarda emekli olacakların ki ile aynı tutulmaktadır. Bu da engellilerin daha az çalışarak daha fazla emekli maaşı alacağınız gösterir. Engelli emekli maaşı hesaplama işlemleri için yine uzman personellerimizden yardım isteyebilirsiniz. Aynı bölümden, malul emekli maaşı hesaplama taleplerinizi de yapabilirsiniz. emeklimaasihesaplama.com olarak  malul vatandaşlarımıza emekli maaşlarının hesaplanması için ücretsiz hizmet sunuyoruz. Sitemizden malul ve engelli emekli maaşı hesaplama talepleriniz için ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Engelli ya da malul emekli maaşınızı hesaplatabilmek için “hesaplama talep formumuzu” doldurmanız gerekir.

 1. İlk olarak formda yer alan adı, soyadı, e-posta adresi, doğum tarihi gün-ay-yıl ve cinsiyet bilgisi gibi kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekir.
 2. İşe başlama tarihini emekli maaşınızı etkileyecektir. Bu nedenle işe başlama tarihinizi yani sigorta başlangıç tarihinizi gün-ay-yıl şeklinde belirtmeniz gerekir. Bu bilgiyi, e-devlet aracılığı ile edineceğiniz hizmet dökümü belgesinden öğrenebilirsiniz.
 3. Tahsis talep tarihi ise ne zaman emekli olmak istediğinizi belirten tarihtir. Emekli olmak için dilekçe verdiğiniz tarihi, ilgili bölüme yine gün ay ve yıl şeklinde yazmanız gerekir.
 4. Hangi sektörde çalıştığınız da emekli maaşınızı etkileyecektir. Özel ya da kamu sektöründen, çalıştığınız sektörü seçerek işleme devam etmelisiniz.
 5. Bakmakla yükümlü olunan kişilerin olması, emekli maaşını yükselmesini sağlar. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişi varsa, mutlaka ilgili bölümü “evet” olarak işaretlemelisiniz.
 6. Emekli olmak için gerekli olan eksik prim günlerinizi askerlik, doğum ya da yurt dışı borçlanması yaparak tamamladıysanız, bu borçlanmayı da mutlaka belirtmeniz gerekir. Borçlanma yaptıysanız “evet”, yapmadıysanız “hayır” olarak işaretlemelisiniz.
 7. Borçlanma yapmayan kişilerin, borçlanma yapma hakları bulunuyorsa, bu bilgileri bize iletmesi halinde emekli maaşları, bu borçlanma tutarları da dahil edilerek hesaplanır. Yapacağınız borçlanma için hangi dönemler arasında olduğunu gün ay ve yıl olarak ve bu borçlanmayı ödeyeceğiniz tarihi yine gün-ay-yıl olarak belirtmeniz gerekir.
 8. Ardından engelli ya da malul olan kişinin bakıma muhtaç olup olmadığını da işaretlemeniz gerekir. Bakıma muhtaç olan engelli ya da malullerin emekli maaşları, daha yüksek aylık bağlama oranı kullanılacağı için yüksek olacaktır.
 9. Engelli ya da malul olan kişinin almış olduğu sağlık kurulu raporunun tarihini mutlaka gün, ay ve yıl şeklinde belirtmeniz gerekir.
 10. Alt kısımda yer alan engel oranı kısmına, malul ya da engelli olan kişinin raporsa yazan engel oranını belirtmeniz gerekir.
 11. Emekli maaşınızın hesaplanabilmesi için daha önce bilgisayarınıza PDF formatında kaydetmiş olduğunuz hizmet dökümü belgesini eklemelisiniz. Emekli maaşınız bu belgeye bağlı olarak hesaplanacağı için, hizmet dökümü belgesinin talep formuna eklenmesi zorunludur.
 12. En alt kısımda yer alan açıklama kısmına ise belirtmek istediğiniz başka detaylar varsa, yazabilirsiniz.
 13. Formu doldurma işleminiz bittikten sonra “Gönder” butonuna tıklayarak, emekli olunca ne kadar maaş alabileceğinizi hesaplatabilirsiniz.

Emekli maaşı hesaplama alanında diğer sitelerden farklarımız nelerdir?

 • emeklimaasihesaplama.com olarak, piyasada bulunan pek çok hesaplama sitesinden farklı şekilde hizmet sunuyoruz. Öncelikle sizlerin doğru bilgi almasına önem veriyoruz. Bu nedenle sitemizde, emekli maaşı hesaplama alanında yapılan tüm yenilikler ve gelişmeler ile anlık bilgi paylaşımı yapıyoruz.
 • Emekli maaşı hesaplama alanında merak edilen tüm detayları, uzmanlarımız tarafından yazılan makalelerimiz ile paylaşıyoruz.
 • Pek çok hesaplama sitesinden farklı olarak emekli maaşınızın kuruşu kuruşuna hesaplanmasını sağlıyoruz. Bunun kanıtını, sitemizde yer alan hesaplama örneklerimizde görebilirsiniz.
 • Kullanıcılarımızın her zaman doğru ve güvenilir bilgi almasına önem veriyoruz. Bu nedenle emekli maaşı alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
 • Malul ve engelli emekli maaşı hesaplama işlemlerimizi ücretsiz olarak sunuyoruz.
 • Sitemizde yer alan iletişim bölümüne ileteceğiniz tüm sorunlarınızı en kısa sürede cevaplıyor ve emekli maaşınız hakkında ücretsiz destek almanıza yardımcı oluyoruz. Bu hizmetimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.
 • Geniş bilgi alt yapımız sayesinde, diğer sitelerde olduğu gibi anlık hesaplama yapmıyor, emekli maaşınızı en güncel kanunlar, tüzükler ve yönetmeliklere göre hesaplıyoruz. Bu sayede, maaşınızı net olarak öğrenebilme imkânı sunuyoruz.
 • Emekli maaşınızı 24 saat içinde hesaplayarak tarafınıza e-posta adresiniz aracılığı ile iletiyoruz. Bu özelliğimiz ile en kısa sürede, net emekli maaşınızı hesaplayabilme unvanını taşıyoruz.
 • Binlerce kullanıcımız sayesinde Türkiye’nin en güvenilir emekli maaşı hesaplama sitesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gurura layık olmak amacıyla 7/24 hizmet sunmaktan onur duyuyoruz.
 • Sitemizin hemen alt kısmında bulunan bölümde nasıl hesaplama yaptığımızı anlatan makalemize ulaşabilirsiniz. Bu sayede ne kadar şeffaf çalıştığımızı ortaya koyabiliyoruz. Hesaplamalarımızın nasıl olduğuyla ilgili aklınızda var olan tüm soru işaretlerini kaldırıyoruz.
 • Emekli maaşınızın hesaplanması için gerekli olan “SGK Uzun Vade Hizmet Dökümü Belgesinin” nasıl alınacağı ile ilgili detaylı bilgiyi de yine sitemizin ana sayfasının alt kısmında yer alan bölümden öğrenebilirsiniz. Belgeyi nasıl alacağınızla ilgili sitemizde yer alan videodan da faydalanabilirsiniz. Videomuzda, hizmet dökümü belgenizi nasıl alabileceğiniz detaylı olarak ve tüm adımlarıyla birlikte anlatılmaktadır. Videoda anlatılanları takip ederek, kısa süre içinde belgenizi alabilir ve tarafımıza iletebilirsiniz.

Sizler de emekli maaşınızı güvenebileceğiniz bir yere hesaplatabilmek ve emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı net olarak öğrenebilmek istiyorsanız hemen sitemizi ziyaret edebilir, hesaplama talep formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Emekli maaşı hesaplama alanında yayınladığımız makaleleri takip edebilir, tüm sigorta birimleri ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara