Emekli Maaşı Hesaplama

Emekliler Müjde! Tek Seferlik 1.500 Lira Ödeme Yapılacak…

Emeklilere yeni bir müjde geldi. Tek seferde alacakları 1.500 lira ödeme ile emekliler şu zor günlerde biraz olsun nefes alabilecek. Emeklilere verilecek olan promosyonların taban fiyatlarında artış söz konusu. Bu artış tüm emeklilerin gündeminde yer alıyor. Peki bankalar tarafından verilen promosyonun taban fiyatları arttı mı? İşte detaylar…

Emeklilere 1.500 lira promosyon müjdesi;

Bankalar emekli maaşlarına verilen promosyon ödemelerine tam 3 yıl önce başlamıştı. 2017 yılında maaşını bankalardan alan emeklilerin sözleşmeleri bu yıl doldu. Yeni emekli olanlar da herhangi bir bankadan maaş alarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecek. Bankaların verdikleri bu promosyon ödemeleri 3 yılda bir ek kazanç sağlıyor. Bu promosyonların tutarlarının artması, neredeyse bir emekli maaşına yakın ödeme yapılmasına imkân tanıyor. 2020 yılının promosyon ödemelerine Mart ayında başlandı. Emekli maaşı 1.250 lira 2.500 lira arasında olanlara 625 lira promosyon ödemesi yapıldı. Bu tutarların üzerinde maaş alanlara ise 750 lira promosyon verildi. Şimdi ise promosyon ödemelerinin artması gündemde.

Emekliler hangi bankadan ne kadar promosyon alıyor?

Emekliler 1.500 liraya kadar olan promosyonu, farklı bankalardan alma hakkına sahip. 3 yıllık sözleşmesi dolan emekliler, istedikleri bankaya maaşlarını taşıyarak bu promosyondan faydalanabiliyor. Pek hangi banka ne kadar promosyon veriyor? Her bankanın açıkladığı promosyon tutarı farklı.

Garanti Bankası promosyon tutarı;

Garanti Bankası 2020 yılında emekliler için yüksek tutarda promosyon vereceğini açıkladı. Buna göre emekli maaşı 1.500 liraya kadar olanlar 800 lira, emekli maaşı 1.500 ile 2.500 lira arasında olanlar 1.000 lira, emekli maaşı 2.500 liranın üzerinde olanlar ise 1.200 lira promosyon ödemesi alacak. Böylece Garanti Bankası, emeklilere vermiş olduğu promosyon ödemelerinde %166’lık artış sağlamış oluyor.

Şekerbank promosyon tutarı;

Şekerbank, emekli maaşını 3 yıl süreyle kendilerinden alan emekliler için maaşa göre değişen tutarda 500 lira, 625 lira ve 750 lira promosyon ödemesi yapıyor. Bunun yanında 2 adet otomatik ödeme talimatı veren emekliler ek olarak 150 lira daha alıyor. Şekerbank kredi kartından 1.000 lira harcama yapama sözü veren emekliler de ek olarak 200 lira daha kazanıyor. Buna göre Şekerbank toplamda 1.050 liraya kadar promosyon ödemesi yapmış oluyor.

Yapı Kredi Bankası promosyon tutarı;

Yapı Kredi emeklilere özel çeşitli paketler sunuyor. Maaşını bu bankadan 3 yıl süreyle alan emekliler tek seferde 1.500 liraya kadar promosyon ödemesi alabiliyor.

İş Bankası promosyon tutarı;

Emeklilere en yüksek promosyon ödemeyen bankalardan biri de İş Bankası. Bu bankanın promosyon ödemeleri 750 liradan başlıyor ve maaş tutarına göre 1.000 liraya kadar yükseliyor.

Diğer bankalar ve devlet bankaları da maaşlarını kendilerinden alan emekliler için promosyon veriyor. Bu bankalar sabit olarak maaş tutarına göre 500, 625 ya da 750 liralık promosyon veriyor.

Emekliler promosyon ödemesinden nasıl yararlanıyor?

Promosyon ödemesi almak isteyen emekliler, herhangi bir banka başvuru yaparak 3 yıl boyunca bu bankadan maaş alacaklarını garanti ediyor. Bu taahhüt sonucunda da promosyon ödemeli 3 yıllık peşin olarak veriliyor.

Oyla: post

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara